Võta meiega ühendust
Tootekategooriad

Niiskuseemaldaja AERIAL AD780

RENT: 10€ / päev + km
  • Võimas, kuid säästlik rootorkompressor 78l/24h
  • Vee ärajuhtimine otse trappi
  • Soovitud õhuniiskuse taseme hoidmise võimalus
  • Põrutus- ja purunemiskindel
  • Kergesti transporditav tänu suurtele ratastele
  • Lihtne hooldada

 

*Märksõnad: niiskuse eemaldaja, niiskuse eemaldamine, õhukuivati, õhu kuivatamine, liigne niiskus


Üldinfo

AERIAL AD 7-seeria niiskuseemaldajad/ õhukuivatid on turul ühed kaasaegsemad kondensatsioon-õhukuivatid.

Tugev ja elastne korpus on äärmiselt vastupidav löökidele ning suure purunemiskindlusega. Korpuse materjal on taaskasutatav ning UV-stabiliseerimine kaitseb seda rabedaks muutumise vastu.

AD 7-seeria niiskuseemaldajaid on lihtne hooldada ja puhastada. Niiskuseemaldajaid võib transportida igas asendis – nii püsti kui ka pikali.

Konstrueeritud ja toodetud firma AERIAL poolt Saksamaal.

  • Juhtelementide ja hügrostaadi mugav asetus
  • Säästlik ja võimas
  • Löögi- ja purunemiskindel
  • Kõik elektrilised komponendid paiknevad
    kaitstult keskses juhtplokis
  • Suured rattad tagavad hea mobiilsuse
  • Lihtne hooldada
  • Võib ladustada teineteise peal

Tehnilised andmed

Niiskuseemaldaja AERIAL AD 780

 Niiskuse ärastus / Elektrivõimsus (W):**
 30 °C/80%
RH l/24h78,0 / 1250 W
 20 °C/60%
RH l/24h35,0 / 900 W
 10 °C/70% RH l/24h20,0 / 720 W
 Max elektrivõimsus
W
1250
 Õhuhulk
m3/h820
 Tööpiirkond
°C+3°C ­­­­­­— +32°C
Müratase
db(A)55
Toitepinge V/Hz 230V / 50Hz
 Kaitseklass
IP X4
 Mõõtmed (KxLxS)
mm 1000 x 640 x 580
 Kaal
kg57
 Paigaldamine Paigaldatakse põrandale püstisasendisse;
teisaldamiseks käepide ja suured rattad
 Kondensaatvee ärajuhtimine
Sisseehitatud kondensveepump
* Soovituslikud suurused, mis baseeruvad kasutuskogemusel
** Vastavalt standardile DIN EN 810

Kasutusvõimalused

  • Hoonete kuivatamine ja veekahjud
  • Suvilad ja puhkekorterid
  • Ujulate ja basseiniruumide kuivatamine
  • Pesulad ja kuivatusruumid, duširuumid, riietusruumid 
  • Veesüsteemid ja kaevud
  • Talveaiad

*Niiskuseemaldaja, niiskuse eemaldamine, õhukuivataja, õhu kuivatamine, liigne niiskus

Niisked ruumid saab taas kasutuskõlblikuks muuta. Eluruumid muutuvad jälle tervislikeks. Kaob kopituselõhn ning ehitusmaterjalid, esemed, kunstiteosed, masinad jms. on päästetud hävimisest ning säilitavad oma väärtuse. Kondenseerunud vesi kaob külmadelt torudelt, esemetelt või seintelt alatiseks.

Mida tuleks meie niiskes kliimas teha, et peatada suurest õhuniiskusest tulenev hävinemisprotsess?

Suhtelise õhuniiskuse vähendamine.

Inimese, esemete ja ehitusmaterjalide jaoks ohutu niiskustase säilib aasta vältel, kuid pärast seda tekib ikka üks või teine probleem.

Hoonete ja esemete niiskuskahjustuste päritolu

Niiskuskahjustused tulenevad välis- ja siseõhu temperatuuri ja niiskuse kõikumistest ning avalduvad kohe, kui õhuringlus ja õhuvahetus on puudulik või ebapiisav (täpsemad füüsikalised näitajad edaspidi).

Tavatingimustes sisaldab soe õhk suuremas koguses vett kui külm õhk. Kui soe õhk puutub kokku külma objektiga, siis õhk jahtub ning ei suuda oma algset veekogust enam hoida. Liigne vesi kondenseerub külmale objektile ning tekivad veepiisad. Seda nimetatakse “kondensatsioonipunktiks”. Näide: keldriruumide seinad muutuvad märjaks suveperioodil ja aknaklaasid talveperioodil.

Hoonete niiskuskahjustuste teiseks põhjuseks on niiskuse absorbeerumine ja tungimine läbi müüride, betooni, kivipõranda ja teiste ehitusmaterjalide. See toimub vee imbumisena poorsetesse materjalidesse, samuti nirisemise või kalde tõttu, põhjustades kondenseerumist ning ehitusmaterjalide sooldumist.

Nii muutuvad ruumid niiskeks ning seda ei saa enam ventilatsiooni ja kütmisega kõrvaldada, kuna niiskust tekib juurde rohkem kui eemaldada jõutakse. Talvel ei saa püsivalt ventileerida, kuna energiakulud kasvavad märgatavalt.

Peale selle soodustab liigniiskus seente, bakterite ja hallituse kasvu müüridel ja tolmulestade levikut rohkem kui 45%, mis põhjustab tervisekahjustuste ohtu.

Niiskuskahjustused tulenevad ka hoone ja katuse lekkest, tormist ja üleujutusest ning samuti veesüsteemi lekkest või lõhkenud torust. Põhjuseks võib olla ka vee tekkimine külmadele torudele ja objektidele.

Niiskuskahjustuste põhjuseks võib olla ka suure võimsusega töötlemis- või tootmissüsteem nagu näiteks ujulates, kus vesi toodab pidevalt auru. Seda esineb ka toiduainetetööstuses, kus puhastamine toimub kuuma veega ning kõikjal, kus tööks ja puhastamiseks kasutatakse vett või auru.

Kõik eelnimetatud kahjustused tulenevad liigsest niiskusest.

Suured remondikulud ja kahjustused, mida ei saa enam parandada, on selle möödapääsmatu tagajärg.

Miks ei paku hea isolatsioon ja niiskustõke piisavalt head kaitset niiskuse eest?

Välisniiskus tungib hoonetesse ning säilib märkimisväärses koguses betoonis, kivipõrandates ja müürides ning tavapärastes ehitusmaterjalides. Salvestatud niiskus muudab toaõhu pidevalt niiskeks.

See kehtib nii keldriruumide kui ka esimese korruse ja kõrgemate korruste kohta nagu ka garaažide, hallide jms. kohta. Sissetungiva vee kogus sõltub olulisel määral soojustuse liigist ja teostusest..

Seetõttu on vanad soojustamata või vähese soojutusega hooned väljastpoolt rohkem veega läbi imbunud kui uued hooned. Vastupidine äärmus on ülitihe soojustus, mille puhul aknad sulguvad tihedalt. Need ei lase läbi väljastpoolt tulevat niiskust, vaid takistavad inimese ja loomade tekitatud ning toiduvalmistamise ja pesemise käigus toodetud niiskuse ruumist välja pääsemist. Seepärast on õhuniiskus sageli liiga kõrge ning viib oluliste niiskuskahjustusteni.

Vesi tekib niisketes ruumides juba väikeste temperatuurierinevuste korral. Tavapärane väärtus on 70 – 80% suhtelist õhuniiskust.

Milline on liigniiskuse mõju inimesele?

Igaüks teab oma kogemusest, et temperatuur ja niiskus avaldavad suurt mõju tervisele. Inimesele sobilik õhuniiskus ja temperatuur jäävad sõltuvalt inimese tervislikust seisundist ja valitud rõivastusest vahemikku 40 kuni 55 % ning 19 kuni 24° C. Kütmine tagab nõuetekohase temperatuuri, samas kui niiskus võib anda lisaväärtust. välistemperatuuri ja hoonest väljuva õhu arvel). Kui töö- või eluruumide õhuniiskus on püsivalt või pikema aja vältel  väljaspool inimesele sobilikku vahemikku, on võimalikud tervisekahjustused. Tulemuseks võib olla reuma, ishias, rahutus, külmavärinad, hingamisteede haigused ja allergiad, samuti tolmulestade ja bakterite levik.

Seetõttu on õige, kuidi mitte liiga suur niiskus lisaks sobilikule temperatuurile vajalik ka inimese tervise huvides.

Kuidas niiskuskahjustusi vältida ja kõrvaldada?

  1. Niiskuse sissetungi vältimiseks tuleks kõigepealt teha kõik mõistlikud ja ökonoomsed ümberkorraldused. Näiteks täiendav soojustus, aurutõkked, tihendid jne.
  2. Külmal ajal tuleks tagada regulaarne ventilatsioon ja kütmine.
  3. Väga hästi soojustatud hooneid tuleb ventileerida märkimisväärselt sagedamini, mis on aga sellest hoolimata energiamahukas ning suurem soojustus toimib esialgsele eesmärgile vastupidiselt.
  4. Niiskunud ruumides tuleb esmalt eemaldada maapinnale kogunenud vesi veepumba või rätikuga.
  5. Uusehitiste kuivatamiseks eemaldage esmalt maapinnal leiduv vesi.

Nagu juba mainitud, nõuab kütmine ja samaaegne ventileerimine palju energiat, kuna välisõhk tuleb esmalt soojendada, et see ei sisaldaks niiskust. Paljudel päevadel aastas sisaldab välisõhk nii palju loomulikku niiskust, et täieliku kuivamise efekti ei esine praktiliselt kunagi.

Tehniliselt, füüsikaliselt ja ökonoomselt ainus õige meetod  on niiskuse vähendamine õhuringluses energiasäästliku niiskuseemaldaja abil vajaliku väärtuseni (aknad ja uksed suletud). Selle süsteemi tulemust ei saavuta ükski teine.

AERIAL niiskuseemaldaja töötab selle põhimõtte kohaselt ning eemaldab õhust alaliselt liigniiskuse, protsessi kontrollitakse automaatse hügrostaadi abil.

Lisaks toimub läbi voolava õhu filtreerimine. AERIAL niiskuseemaldaja on eriti enrgiasäästlik. Seade töötab vastavalt soojust taaskasutava soojuspumba põhimõttele s.t., et kasutatakse ära õhus olemasolev energia. Sellega saavutatakse 3,5 korda suurem energiasääst kui kulutatud võimsus. AERIAL niiskuseemaldaja vajab üksnes 20 % tavalise küte + ventilatsioon süsteemi jaoks vajalikust energiast. Lisaks toimub kuivatamine regulaarselt ning seega toimib AERIAL niiskuseemaldaja inimesi, ehitisi  ja esemeid säästvalt.

Pidev õhuringlus ja liigniiskuse eemaldamine vähendab vee küllastumisel tekkiva auru rõhku kogu ruumis. Keldris, tootmishallis või garaažis tekkinud või kondenseerunud niiskus tekib intensiivse aurumise ajal uuesti.

AERIAL niiskuseemaldaja kasutamisel tekkiv soojus aitab kaasa ruumi soojenemisele.

Kuivatusaega saab lühendada isegi kuni poole võrra, kui seada üles täiendavad õhupuhurid, eriti renoveeritavatel objektidel.

Niiskuseemaldaja erinevad kasutusvõimalused

Arhiivid, antikvariaadid ja maalikollektsioonid

Liigniiskus hävitab paberit, puitu, metalli, nahka, tekstiile ja värve.

Vannitoad, duširuumid ja riietusruumid

Soe ja niiske keskkond soodustab kopitust ja bakterite vohamist.

Hoonete renoveerimine

Vettinud seinad, laed, põrandad, kivipõrandad, vaibad ja tapeet.

Ainult pidev kuivatamine vähendab niiskust, kuna niiskus tekib pärast ühekordset kuivatamist uuesti.

Suvila ja ajutine korter

Kui ruumides kogu aeg ei elata, siis on aknad ja uksed pidevalt suletud. Kütmise korral piisab alalisest ventilatsioonist, et tasakaalustada niiskuse voolu väljastpoolt sisse. Tulemuseks on liigniiskus, hallitus ja kopitus.

Puidu ladustamine

Püsiv vastavus soovitud väärtusele puidu ladustamise aja jooksul.

Kelder, hallid, õhutõrjevarjend

Kondensaat seintel ja põrandatel.

Kestev kasutuskõlblikkus on tagatud niiskuse vähendamisega.

Laoruumid

Niiskuseemaldaja aitab vältida ladustatud materjali hävimist liigniiskuse tõttu.

Laboratooriumid

Niiskuseemaldaja tagab spetsiaalseks otstarbeks vajaliku madala niiskustaseme.

Toiduainetööstus, laoruumid

Aurutamine ja kuum vesi muudavad niiskeks seinad, laed ja põrandaid. See soodustab seente ja bakterite kasvu.

Vaatlustornid

Elektroonika ja seadmete jaoks vajaliku lubatava niiskuse tagamine.

Muuseum, kollektsioonid

Niiskus peab eksponaatide säilitamiseks olema kontrolli all.

Uusehitised

Ehitamise käigus tekkiva niiskuse kõrvaldamiseks.

Tapeedi, kivipõranda ja värvi kuivatamiseks.

Uunikumi taastamine

Õhukuivati abil saab aurustada kondenseeritud vee õõnsustest, autokerest, istmepatjadest ja hügroskoopilistest materjalidest.

Ujulad

Basseini vee aurumine, duši all käimine jms põhjustab kõrget niiskuse taset ja märgade laikude tekkimist.

Niiskuseemaldaja vajab ainult ligikaudu 25% võimsusest võrreldes kütmise abil kuivatamisega.

Vaibakuivatus

Pestud vaipade regulaarne ja kiire kuivatus.

Pesulad ja kuivatusruumid

Pesu, villaste esemete ja vaipade regulaarne kuivatamine ilma kõrgete temperatuurideta (väike temperatuuritõus) jms. erinevalt pesukuivatitest (mis sageli vajavad ühendust välisõhuga).

Veesüsteemid, pumbajaamad, kontrollkamber

Külmad veetorud, pumbad, surveanumad ja muud paigaldised kannatavad kastepunkti puudujäägi tõttu. Niiskuseemaldaja võib tagada kogu rajatise kastepunkti kontrolli.

Talveaed

Märgade laikude vältimiseks külmal hooajal.

Eluruumid

Üldise seisundi ja kliima parandamiseks. Allergiate ja hingamisteede haiguste kõrvaldamine. Lõhnaerosoolide

kondenseerumine ja arsti soovitatud õhuniiskuse väärtused.

Vagunelamud ja jahid

Kõrge niiskusetase ja vee tekkimine kinniste akende, uste ja luukide ning talvitumise tõttu.

AERIAL- Niiskuseemaldaja töörežiim

Niiske õhk tõmmatakse Niiskuseemaldaja tagakülje võre ventilaatori abil sisse ning see suundub õhufiltri kaudu aurustisse, kus toimub niiske õhu jahutamine ning liigse vee kondenseerumine. (Puudujääk kastepunkti temperatuurist). Vesi tilgub kogumislina kaudu kollektorisse. Kui kollektor saab täis, siis tuleb see tühjendada. Vee võib samuti vooliku abil kanalisatsiooni juhtida. Seejärel jahtunud ja kuivatatud õhk soojendatakse ning puhutakse kuivati esikülje võre kaudu välja. Toatemperatuuridel alla 20° C võib aurusti külmuda. Jäätumist väldib aeg-ajalt täisautomaatselt töötav sulatussüsteem. Temperatuuril 0° C või alla selle on õhu niiskusesisaldus madal. Seetõttu on mõistlik seadet selles temperatuurivahemikus mitte kasutada.

Paigaldamine

Niiskuseemaldaja tuleks asetada põrandale (liigub ratastel) või seinakinnise abil seinale (lisavarustuses).

Niiskuseemaldaja tuleb paigutada selliselt, et oleks tagatud optimaalne õhuringlus. Üksikuid esemeid saab kuivatada ka kile all. Mahtu vähendav ja energiasäästlik.

Õhust eraldatud vesi (kondensaat) absorbeeritakse mahutisse. Seda tuleb regulaarselt vastavalt kondensaadisisaldusele tühjendada. Mahuti täitumisest annab märku signaallambi süttimine. Niiskuseemaldaja lülitub seejärel välja.

Kui Niiskuseemaldaja suund ja kallak lubavad, siis võib seadmega otse ühendada ½” (12 mm Ø) vooliku. Mahuti eemaldatakse seadmest.

Kondensaati saab vooliku abil suunata ka suuremasse mahutisse seadmest väljaspool, et vahemaad suurendada, nt. kuivatamine ehitustegevuse käigus või ruumides, mida pidevalt ei kasutata.

AERIAL- Niiskuseemaldaja tasub ennast kiiresti ära

Parem tervis ja heaolu ei ole rahas mõõdetavad. Kuid õhu kuivatamine on otstarbekas hoonete, esemete väärtuse ja tööprotsesside parandamiseks. Eriti hoonete renoveerimise käigus kerkib ikka esile mõni probleem, mille puhul kuivatamine on ainus võimalus.

Täisautomaatne AERIAL niiskuseemaldaja on mõeldud igapäevaseks kasutamiseks ning see pole luksusese. AERIAL niiskuseemaldaja tasub end kiiresti ära võrreldes säästetud kuludega.

Pikaajalised kogemused ja vastupidavate materjalide tööstandard (kõik lehtmetallist osad nt. tsingitud ja kaetud), tugevad ja kontrollitud komponendid tagavad kõrgeima usaldusväärsuse.

phone-icon +372 581 88 888

envelope info@kr.ee